تایلند رکورد بیشترین گردشگر در یک روز را کسب کرد

تایلند همه رکوردها در گردشگری را جابجا کرده است و این موفقیت همچنان ادامه دارد و اکنون آمار ورودی گردشگران در یک روز را نیز کسب نمود.

تایلند رکورد بیشترین گردشگر در یک روز را کسب کرد

در ادامه تداوم رشد صنعت گردشگری در تور تایلند، این کشور در صدر لیست آمار ورودی گردشگران در یک روز قرار گرفت. همراه با استمرار رونق صنعت گردشگری در تایلند، این کشور به رکورد بیشترین ورودی گردشگران خارجی طی یک ماه دست یافت.

ستاروندرا پونگپانو، وزیر گردشگری تایلند، در جلسه‌ای که روز سه شنبه در بانکوک برگزار شد، اعلام کرد:

میزان ورود گردشگران در ماه دسامبر نسبت به سال گذشته با افزایش 16 درصدی روبرو شده و به آمار 3.5 میلیون گردشگر رسیده است، ما این رکوردها را حفظ خواهیم کرد.

او پیش‌بینی کرد که در ماه ژانویه که فصل سنتی اوج گردشگری است، با تعداد بیشتری از مسافران مواجه شوند.

او بیان کرد که هدف دولت، جذب 37 میلیون گردشگر در قالب تور تایلند طی سال 2018 و کسب 3 تریلیون بات (واحد پولی تایلند) برابر با 94 میلیارد دلار درآمد از گردشگران داخلی و خارجی است. این رقم، بیش از یک پنجم اقتصاد تایلند است و فشار بیشتری بر فرودگاه‌های شلوغ و جاده‌ها و سیستم متروی پرترافیک بانکوک تحمیل خواهد کرد.

گردشگری و صادرات باعث تسریع در رشد اقتصادی در این کشور نظامی می‌شود و ارزش پول آن را بالا خواهد برد. بات، واحد پولی تایلند، در سال جاری بیش از 2 درصد نسبت به دلار تقویت و تبدیل به یکی از قدرتمندترین بازیگران اقتصاد آسیا شده است. این موضوع باعث ایجاد نگرانی‌هایی شده است مبنی بر این که این صعود در نهایت آسیب‌هایی به رقابت در اقتصاد دومین کشور جنوب شرقی آسیا وارد خواهد کرد.

انتشار: بروزرسانی: 13 مهر 1397 شناسه مطلب: 45

به "تایلند رکورد بیشترین گردشگر در یک روز را کسب کرد" امتیاز دهید

1 کاربر به "تایلند رکورد بیشترین گردشگر در یک روز را کسب کرد" امتیاز داده است | امتیاز: 4 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تایلند رکورد بیشترین گردشگر در یک روز را کسب کرد"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید