آشنایی با قدیمیترین شهرهای چین

چین سرزمینی باستانی است و امپراطوری تاریخی آن قدمت بالایی دارد، برخی شهرهای چین پا به پای تاریخ آن حرکت کرده اند و تا به امروز چهره شان هزار رنگ به خود دیده است، در ادامه با شهرهای باستانی چین که امروز هم وجود دارند، آشنا خواهیم شد.

آشنایی با قدیمیترین شهرهای چین

یکی از قدیمی ترین تمدن های جهان در چین شکل گرفته است که باعث شده این کشور تاریخی عظیم و فرهنگ های متفاوتی داشته باشد. امروزه بسیاری از شهرهای قدیمی به خوبی محافظت می شوند و گردشگران زیادی را در تور چین میزبانی می کنند. این شهرها قدیمی ترین شهر های چین هستند که حتما ارزش یک بار دیدن را در تور چین دارند:

پکن

پکن یکی از قدیمی ترین شهرهای جهان است که آثار تاریخی فراوانی در خود نهفته دارد: دیوار بزرگ چین، شهر ممنوعه، معبد بهشت و کاخ مجلل تابستانی، میدان Tian’anmen، مقبره های مینگ و محله Hutong.

Daxu

در فاصله 20 کیلومتری گویلین، شهرک قدیمی Daxu با بیش از دو هزار سال قدمت قرار دارد. این شهر در قرون وسطی به دلیل تجارت از رودخانه لی رونق بسیار داشت. خیابان های سنگفرش، معابد و بازارهای قدیمی بسیار دیدنی هستند.

پینگ یائو

در قرن چهاردهم پینگ یائو یک مرکز مهم تجاری در چین بود. دیوار قدیمی این شهر جز میراث جهانی یونسکو است. خیابان های باریک و قدیمی شما را به سفری به درون شهر می برند.

شهر قدیمی شانگهای

این شهر قدیمی با یک دیوار احاطه شده بود که در سال 1912 برداشته شد و درهای این شهر به روی دنیا باز شد. گردشگران می توانند از معابد و باغ های قدیمی دیدن کنند که با هزاران چراغ رنگارنگ در شب نورپردازی می شوند.

شهر قدیمی ققنوس

این شهر که نام دیگر آن Fenghuang است، در استان هونان قرار گرفته و با کوه های تیانمن احاطه شده است. ساختمان های Ming و Qing جز میراث جهانی یونسکو می باشند. این شهر زیباترین شهر چین هم خوانده شده است.

شی آن

شی آن یکی از شهرهای قدیمی چین است که جاذبه های اصلی آن شامل ارتش Terracotta، دیوار شهر، مقبره امپراتور اول، موزه تاریخی Shaanxi و جنگل موزه Stele می باشد.

نانجینگ

نانجینگ مرکز پادشاهی های متعدد بوده و جاذبه های فراوانی دارد از جمله: مقبره Sun Yatsen، مقبره امپراتور Zhu Yuanzhang و مقبره کنفسیوس. این شهر در بستر رودخانه Yangtze قرار گرفته و به همین خاطر چشم انداز های زیبا و تورهای قایق سواری زیادی در آن وجود دارد.

گویلین

گویلین امروز یکی از معروف ترین نقاط توریستی چین می باشد. این ناحیه با صخره های کارست پوشیده شده که چشم انداز فوق العاده ای ایجاد کرده اند. گویلین همچین جنل اسمانتوس های شیرین خوانده شده چون درختان معطر فراوانی آنجا رشد می کنند.

کایفنگ

کایفنگ با 5 میلیون نفر جمعیت شهر بزرگی است که در بستر رودخانه Yellow قرار گرفته. همچنین به دلیل سبک های مختلف خطاطی که در این شهر رشد کرده آن را شهر خطاطی هم می نامند. کایفنگ صدها سال تاریخ مربوط به گل های داوودی دارد چون یک فستیوال گل بزرگ در ماه های اکتبر و نوامبر (مهر و آبان) خیابان های کایفنگ را پر می کند.

لوئویانگ

لوئویانگ یکی از قدیمی ترین تمدن های چین است. مجسمه های Longmen Grottoes در این شهر جز میراث جهانی یونسکو هستند و به سمبل این شهر تبدیل شده اند. این مجسمه ها نقش های برجسته بودا هستند که بر روی سنگ حکاکی شده اند و هزاران مجسمه دیگر در غارها قرار دارند و از جاذبه های مهم توریستی این منطقه هستند.

انتشار: بروزرسانی: 13 مهر 1397 شناسه مطلب: 54

به "آشنایی با قدیمیترین شهرهای چین" امتیاز دهید

1 کاربر به "آشنایی با قدیمیترین شهرهای چین" امتیاز داده است | امتیاز: 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آشنایی با قدیمیترین شهرهای چین"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید